پشتیبانی

shape
shape
shape
shape
shape

پشتیبان‌گیری تخصصی (Backup) :

یک عبارت قدیمی در صنعت فناوری اطلاعات وجود دارد: " به جلو نروید تا زمانی که بکاپ تهیه نکرده اید".

در واقع از بین رفتن اطلاعات میتواند فاجعه آمیز باشد و یک کسب و کار را نابود کند. در بهترین شرایط خطراتی از جمله نوسانات برق، اشکالات نرم افزاری، ویروس ها، باج افزار ها و یا حتی خراب شدن هارد دیسک اطلاعات یک مجموعه را تهدید میکند و همیشه زمانی پشتیبان گیری (Backup) اهمیت پیدا میکند که اطلاعات مجموعه از بین رفته باشد.

در بسیاری از کسب و کارها با توجه به وجود نرم افزارهایی از جمله حسابداری، CRM، اتوماسیون و ... اطلاعات در بستر شبکه مبتنی بر سرور میباشد، که این امر خود احتمال از دست رفتن اطلاعات را به دلیل اینکه تمامی اطلاعات بر روی یک سخت افزار است را زیاد میکند.


راه کارهای پیشنهادی


با استفاده از یک راه کار اصولی پشتیبان گیری، خیلی ساده میتوان به تمامی این احتمالات گفته شده پایان داد.

در ارائه راهکار دو اصل مورد توجه است:


با توجه به بستر شبکه و همینطور متناسب با نوع شبکه برای هر مجموعه راهکارهای متفاوتی برای ارائه وجود دارد. شرکت پارس فرافن با توجه به این دو اصل و همچنین نیاز سنجی هر مجموعه بهترین راهکار را پس از بازدید و بررسی شبکه ارائه می دهد.

هدف از بکاپ گیری چیست؟

هدف از بکاپ گیری این است که در صورت خلل در سخت افزارتان و پاک شدن اطلات به بازیابی سریع و قابل اعتماد داده‌هایتان دسترسی داشته باشید.
روند بازیابی فایل‌های داده پشتیبان به عنوان بازیابی پرونده شناخته می‌شود.
اصطلاحات تهیه نسخه پشتیبان از داده‌ها و محافظت از داده‌ها غالباً به صورت متناوب مورد استفاده قرار می‌گیرد، اگر چه حفاظت از داده‌ها اهداف گسترده تداوم تجارت، امنیت داده‌ها، مدیریت چرخه عمر اطلاعات و جلوگیری از بدافزارها و ویروس‌های رایانه را در بر می‌گیرد.


چرا ذخیره اطلاعات مهم است؟

داده‌ها نقشی اساسی در نحوه تصمیم گیری تجاری، تعامل با مشتری و توسعه محصولات و خدمات جدید توسط شرکت‌های کارآمد دارند. برای استفاده از همه این داده‌ها، به روشی برای ذخیره سازی داده‌ها جهت مدیریت و دسترسی لحظه‌ای نیاز دارند. پشتیبانی شبکه کامپیوتری شرکت‌ها همچنین باید مطمئن باشند که از راه حل ذخیره سازی داده‌های کسب و کار خود در برابر حمله سایبری محافظت می‌کنند و برای اینکه اطمینان حاصل شود داده‌ها به دلیل خرابی سیستم از بین نرفته‌اند وجود یک راهکار ذخیره سازی اطلاعات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در نهایت هر راهکاری که اجرا شود باید با نیازها و توانایی‌های شبکه شرکت همخوانی داشته باشد.

گرفتن بکاپ از راه دور

شاید بزرگترین مزیت پشتیبان گیری وگرفتن بکاپ منظم از راه دور داده های شبکه، قابلیت اطمینان زیاد آن باشد. پشتیبان گیری از راه دور می تواند به صورت خودکار و روزانه انجام شود ، یا حتی می توانید از داده های خود در یک زمان مشخص پشتیبان تهیه کنید. بعلاوه ، از آنجا که این کار از طریق اینترنت انجام می شود، شما همیشه قادر خواهید بود هر فایلی را که نیاز دارید به سرعت بازیابی کنید.
از مهمترین مزیت های آن این است که یک نسخه از اطلاعات شما در خارج از شرکت شما نگهداری می شود و در صورت بروز مشکلات فیزیکی از قبیل آتش سوزی یا سرقت، شما یک پشتیبان از اطلاعات خود در جای دیگر دارید.

خدمات پارس فرافن در بخش پشتیبان‌گیری تخصصی (Backup) :