خدمات

shape
shape
shape
shape
shape

خدمات مجازی سازی

یکی از مسائلی که همیشه فکر مدیران مخصوصاً مدیران IT شرکت‌ها را به خود مشغول می‌کند، بهینه سازی سیستم و کاهش هزینه‌ها می‌باشد. به جای افزایش فیزیکی سرورها که هزینه‌های بسیار بالایی در بر خواهد داشت، از مجازی سازی استفاده میکنیم.

مجازی سازی فناوری است که با قرارگیری یک لایه بین سخت افزار کامپیوتر و OSها )سیستم عامل ها مانند Windows: (Linux, ارائه میشود و با یک دید منطقی از محاسبات منابع (سخت افزار) امکان استفاده از چندین سیستم عامل را به صورت همزمان بر روی یک دستگاه فراهم میکند.

از مزایای مجازی سازی سرور میتوان به موارد زیر اشاره کرد: :مجازی سازی سرور چیست؟

تکنولوژی مجازی سازی سرور به ما این امکان را می‌دهد تا به جای راه اندازی هر سرویس روی یک سرور فیزیکی چند سرویس مجزا را روی یک سرور راه اندازی کنیم به صورتی که تمام توان سخت افزاری و فضای ذخیره سازی سرور در اختیار ما قرار می‌گیرد و ما می‌توانیم با توجه به نیاز خودمان برای هر سرویس منابع خاصی را در نظر بگیریم.

در واقع یک نمونه مجازی از سیستم عامل، سخت افزار، فضای ذخیره سازی یا منابع شبکه ایجاد کنیم.

مجازی سازی سرور چگونه کار می‌کند؟

ساختار این تکنولوژی به این صورت است که یک لایه نرم افزاری که Hypervisor نامیده می‌شود ما بین سخت افزار و سیستم عامل‌های ما قرار می‌گیرد و امکان پیاده سازی چندین سیستم عامل را روی همان سخت افزار برای ما فراهم می‌کند همچنین مدیریت کاملی از RAM و CPU و فضای ذخیره سازی در اختیار ما قرار می‌دهد.

در این تکنولوژی ما همچنین می‌توانیم سوئیچ‌ های مجازی ایجاد کنیم و ارتباط بین سیستم عامل‌های خودمان را به راحتی کنترل کنیم .

مجازی سازی دسکتاپ چیست؟

مجازی سازی دسکتاپ ( VDI ) Virtual Desktop Infrastructure تکنولوژی جدیدی است که با استفاده از آن می‌توانیم میز کار خود یا همان سیستم عامل را در هر مکان و زمانی از طریق شبکه دریافت کنیم.

مجازی سازی دسکتاپ چگونه کار می‌کند؟

نحوه کار به این صورت است که سیستم عامل و یا نرم افزار که ما از آن استفاده می‌کنیم بر روی یک یا چند سرور قرار می‌گیرد و ما می‌توانیم با یک دستگاه رابط (که موس و کیبورد ،مانیتور و … به آن متصل می‌شود) به آن کامپیوتر مرکزی و یا سرور متصل شده و تصویر سیستم عامل (ویندوز،لینوکس) خود را دریافت کنیم.

به صورت کامل‌تر برای ارتباط و دریافت تصویر از پروتکل های مختلف ریموت برای این منظور استفاده میشود.

این تکنولوژی حتی می‌تواند بدون دیدن ویندوز توسط کاربر، نرم افزار موردنظری را در اختیار کاربر قرار دهد.خدمات پارس فرافن در بخش مجازی سازی :

به طور کلی پس از راه اندازی خدمات پسیو شبکه ، نوبت به آخرین مرحله از راه اندازی شبکه می رسد . خدمات اکتیو آخرین مرحله از راه اندازی یک شبکه کامپیوتری می باشد . تمامی اهداف و نیازهای ما در این مرحله برآورده خواهد شد.پس از راه اندازی و تنظیم دستگاه های موجود، شبکه قابل استفاده می باشد.