خدمات

shape
shape
shape
shape
shape

خدمات شبکه

خدمات زیرساختی و غیر فعال - Passive Service

منظور از خدمات پسیو آن دسته از خدماتی است که به تکمیل کردن خدمات زیر ساختی شبکه منتهی می‌شود. برای آن که یک شبکه بتواند به درستی به کارکرد خود مشغول باشد نیاز است که بستر سازی و پسیو شبکه به درستی به اجرا گذاشته شود. برای بستر سازی درست و اساسی نیاز به تجهیزات مختلف و با کیفیت داریم، مواردی مانند کابل شبکه، پریز، داکت، کیستون و مواردی از این دست اگر از دسته محصولات با کیفیت انتخاب نشوند می‌تواند در آینده زمینه ساز بروز مشکلات مختلفی در شبکه شوند. یکی از مراحلی که باید قبل از به اجرا در آوردن بستر سازی شبکه به آن توجه داشت، نیاز سنجی و همچنین هدف از ایجاد شبکه خواهد بود.

مراحل اجرای بستر سازی و خدمات پسیو شبکه


1-بازدید از محل اجرای خدمات شبکه

ابتدا تیم اجرایی شبکه از محل انجام پروژه بازدید کرده و اطلاعات مورد نیاز اولیه برای طراحی، مقدمات اجرای پروژه پسیو شبکه و پیش‌فاکتور را جمع‌آوری می‌کند. بازدید کارشناس به منظور جمع‌آوری اطلاعاتی مانند متراژ، مسیرهای عبوری و امکان‌سنجی پروژه و بررسی نیازهای مشتری انجام می‌شود.

2-طراحی زیرساخت شبکه

در این مرحله نقشه زیرساخت شبکه طراحی می‌گردد. زیرا باید تمام امکان‌سنجی‌ها، آینده‌نگری‌ها و شرایط فیزیکی محیط کاملاً سنجیده شده و یک نقشه اصولی، مطابق با استاندارد روز از شبکه‌های کامپیوتری طراحی گردد، اهمیت این مرحله به‌ این دلیل است که در بسیاری از مواقع پس از انجام خدمات پسیو شبکه امکان تغییرات در آن عملاً وجود ندارد!

3-کابل کشی شبکه

پس از تأیید نقشه شبکه، اجرای کابل‌کشی شبکه و ترانکینگ به صورت ساخت یافته شروع می‌شود. که به دو صورت روکار یا توکار انجام می‌پذیرد، در محل‌های روکار داکت‌کشی انجام می‌شود. در این مرحله از مرغوب‌ترین نوع کابل‌ها استفاده می‌شود.

4-نصب و راه اندازی رک

بعد از انجام کابل‌کشی نوبت به نصب رک و اجزای داخلی آن اعم از نصب پچ پنل، پچ کوردها و اجزای برق رسان داخل رک می رسد. همچنین بطور موازی تمامی پریزها و کیستون‌ها نصب و تست می شوند و نودها شماره گذاری می‌گردند.

5-آزمایش و تست ارتباطات شبکه

این مرحله بعد از اتمام مراحل قبل توسط متخصصان شبکه و با استفاده از ابزارهای تست انجام میگردد. به این ترتیب نوبت به تست سیگنال شبکه می‌رسد و باید از تمامی نودها از نظر سالم بودن ارتباط، تست گرفته شود تا مشخص شود که هیچ‌گونه قطعی در ارتباط کابلی وجود ندارد.

خدمات پارس فرافن در بخش خدمات پسیو شبکه :خدمات فعال شبکه - Active Networking Services

به طور کلی پس از راه اندازی خدمات پسیو شبکه ، نوبت به آخرین مرحله از راه اندازی شبکه می رسد . خدمات اکتیو آخرین مرحله از راه اندازی یک شبکه کامپیوتری می باشد . تمامی اهداف و نیازهای ما در این مرحله برآورده خواهد شد.پس از راه اندازی و تنظیم دستگاه های موجود، شبکه قابل استفاده می باشد.

به طور کلی راه اندازی شبکه در ۲ فاز پسیو و اکتیو قرار دارد. در فاز پسیو تمامی مراحل زیرساختی فیزیکی و منطقی پیاده‌سازی می شود و در فاز اکتیو نرم‌افزارهایی که سرویس‌های گوناگون ارائه میدهند به اجرا درمی آیند.

پیکربندی تجهیزات شبکه :


خدمات پارس فرافن در بخش خدمات اکتیو شبکه :تمامی اهداف و نیازهای ما از شبکه، در این مراحل برآورده خواهد شد. شرکت پارس فرافن در بخش خدمات اکتیو شبکه تمامی سرویس‌هایی که سازمان ها و شرکت‌ها برای پیشبرد اهداف خود نیاز دارند را راه‌‌ اندازی می‌کند. این سرویس‌ها و نرم‌افزارها هستند که نیازهای شرکت را در جهت بالا بردن سرعت انجام امور اداری و تجاری ، بالا بردن راندمان کاری، بالا رفتن سطح کیفی و کمی کار برآورده می‌کنند..

شرکت ما در این بخش با ارائه خدمات اکتیو شبکه به صورت کاملاً تخصصی و با در نظر گرفتن تمامی خواسته‌های مشتریان خدمات خود را ارائه می دهد. این خدمات پس از ارائه تا مدت محدود دارای پشتیبانی رایگان برای اثبات کیفیت و ضمانت به مشتریان می‌باشد و در صورت نیاز مشتریان به خدمات پشتیبانی بلند مدت، قرداد پشتیبانی شبکه منعقد خواهد شد.


خدمات سفارشی شبکه

1- Skype for Business

دغدغه فکری اکثر صاحبان کسب و کار، سرعت بخشیدن به تعاملات درون سازمانی، ارتباط با مشتریان و حتی شرکای تجاری می باشد. به نوعی در دسترس بودن و در سریع ترین زمان ممکن ارتباط برقرار کردن با آنها از اهمیت بالایی برخوردار است؛ مخصوصا این روز‌ها که بحث دورکاری به شدت داغ است و پیام رسان سازمانی میتواند نقش به سزایی در کسب و کارها داشته باشد. در واقع تحقق این سرعت در تعاملات و ارتباطات باعث پیشرفت در کسب و کار می شود.

یکی از سرویس هایی که می تواند به این دغدغه فکری صاحبان کسب و کار کمک کند، استفاده از Skype for Business است. با بکارگیری و راه اندازی آن می توانید خیلی سریع در هر زمان و در هر مکان با کارمندان، شرکای تجاری و یا حتی مشتریان خود در ارتباط باشید و تعاملات سازمانی و اداری را خیلی راحت تر و آسان تر انجام دهید.

Skype for Business شبکه ارتباطی منسجمی است که در حوزه تجارت بسیار مفید و پرکاربرد واقع شده است و به دلایل مختلفی می‌تواند برای یک کسب و کار شرایط مناسبی را برای رسیدن به اهداف فراهم کند و بنابراین وجود این امکان برای یک سازمان ضروری به نظر میرسد.


مزایای استفاده از Skype for Business


امکانات Skype for Business :2- Kerio

کریو ابزاری است ساده و در عین حال قدرتمند برای محافظت شبکه از ویروس ها، تروجان ها و فعالیت های مخرب که تمامی این ویژگی ها را در یک پنل با رابط کاربری ساده جمع آوری کرده است.

منظور از همه چیز با هم (All In One) ویژگی هایی مانند فایروال شبکه، روتر، سیستم تشخیص و پیشگیری از نفوذ (IPS)، آنتی ویروس دروازه Gateway Antivirus)، VPN و (Content Filter است که این قابلیت های جامع و انعطاف پذیر، کریو (Kerio) را به گزینه ای ایده آل برای کسب و کار های کوچک و متوسط تبدیل کرده است.

کریو کنترل یک نرم افزار Threat Management یا نرم افزار مدیریت تهدیدات در شبکه میباشد که با سادگی هر چه تمام تر، محافطت قدرتمندی در شبکه ایجاد میکند. فایروال کریو کنترل با دارا بودن آنتی ویروس قدرتمند ، ترافیک عبوری از فایروال و حتی ضمائم ایمیل را به جهت وجود ویروس ، تروجان و انواع بدافزار مورد بازرسی قرار میدهد.وجود ماژول IPS ، امکان پیاده سازی vpn سرور، قابلیتهای قوی در وب فیلترینگ و اپلیکیشن فیلترینگ ( فیلترینگ در لایه 7 ) از قابلیهای ناچیز این فایروال قوی میباشد.کریو کنترل حتی توانایی استفاده از چندین لینک اینترنت را داشته و بخوبی میتواند ترافیک را روی چندین لینک اینترنت از isp های مختلف پخش و توزیع نماید. بوسیله QoS میتوان روی پهنای باند مصرفی به تفکیک پروتکل های شبکه و کاربران شبکه در دسته بندی های مختلف کنترل کاملی ایجاد نمود تا براساس اولویت ایجاد شده توسط مدیر شبکه از پهنای باند شبکه استفاده مفید گردد.امکانات اکانتینگ کریو کنترل کامل بوده ومدیر شبکه میتواند بنا به پالیسی های موجود در خصوص محدودیت حجم دانلود ، سرعت دانلود و زمان اتصال کاربران تصمیم گیری نماید. همچنین از دیگر قابلیهای قدرتمند kerio control میتوان به ارائه انواع گزارش و ریپورت مانند مقدار مصرف اینترنت کاربران ، سایتهای بازدید شده ، بیشترین پروتکل مورد استفاده و خیلی موارد دیگر به تفکیک هر کاربر اشاره کرد.

ویژگی های Kerio :


خدمات کریو کنترل شرکت پارس فرافن:


3- ایمیل سرور سازمانی

یکی از شاخصه های بارز کسب و کارهای موفق میزان بهره وری و بازدهی فعالیت هایشان می باشد. مدیران کاردان به خوبی می دانند که پیشرفت کسب و کارشان رابطه مستقیمی با میزان افزایش این بهره وری و بازدهی دارد. بنابراین ما به صاحبان کسب و کاری که به دنبال راهکارهایی برای تحقق پیشرفت کسب و کارشان هستند، سرویس ایمیل سازمانی که یکی از راه کارها برای بهبود فعالیت و مکاتبات بین سازمانی و درون سازمانی می باشد، را پیشنهاد می دهیم.

مزایای راه اندازی ایمیل سرور سازمانی :


لورم ایپسوم به سادگی ساختار چاپ و متن را در بر می گیرد. لورم ایپسوم به مدت 40 سال استاندارد صنعت بوده است. لورم ایپسوم به سادگی ساختار چاپ و متن را در بر می گیرد. لورم ایپسوم به مدت 40 سال استاندارد صنعت بوده است. لورم ایپسوم به سادگی ساختار چاپ و متن را در بر می گیرد. لورم ایپسوم به مدت 40 سال استاندارد صنعت بوده است. لورم ایپسوم به سادگی ساختار چاپ و متن را در بر می گیرد. لورم ایپسوم به مدت 40 سال استاندارد صنعت بوده است. لورم ایپسوم به سادگی ساختار چاپ و متن را در بر می گیرد. لورم ایپسوم به مدت 40 سال استاندارد صنعت بوده است. لورم ایپسوم به سادگی ساختار چاپ و متن را در بر می گیرد. لورم ایپسوم به مدت 40 سال استاندارد صنعت بوده است. لورم ایپسوم به سادگی ساختار چاپ و متن را در بر می گیرد. لورم ایپسوم به مدت 40 سال استاندارد صنعت بوده است. لورم ایپسوم به سادگی ساختار چاپ و متن را در بر می گیرد. لورم ایپسوم به مدت 40 سال استاندارد صنعت بوده است. لورم ایپسوم به سادگی ساختار چاپ و متن را در بر می گیرد. لورم ایپسوم به مدت 40 سال استاندارد صنعت بوده است. لورم ایپسوم به سادگی ساختار چاپ و متن را در بر می گیرد. لورم ایپسوم به مدت 40 سال استاندارد صنعت بوده است. لورم ایپسوم به سادگی ساختار چاپ و متن را در بر می گیرد. لورم ایپسوم به مدت 40 سال استاندارد صنعت بوده است.

لورم ایپسوم به سادگی ساختار چاپ و متن را در بر می گیرد. لورم ایپسوم به مدت 40 سال استاندارد صنعت بوده است. لورم ایپسوم به سادگی ساختار چاپ و متن را در بر می گیرد. لورم ایپسوم به مدت 40 سال استاندارد صنعت بوده است. لورم ایپسوم به سادگی ساختار چاپ و متن را در بر می گیرد. لورم ایپسوم به مدت 40 سال استاندارد صنعت بوده است. لورم ایپسوم به سادگی ساختار چاپ و متن را در بر می گیرد. لورم ایپسوم به مدت 40 سال استاندارد صنعت بوده است. لورم ایپسوم به سادگی ساختار چاپ و متن را در بر می گیرد. لورم ایپسوم به مدت 40 سال استاندارد صنعت بوده است.