نرم افزار

shape
shape
shape
shape
shape

نرم افزار مدیریت مشتریان - CRM

مدیریت ارتباط با مشتری در واقع یک استراتژی کلی تجاری است که شرکتها را قادر به مدیریت موثر ارتباط با مشتریانشان می سازد. مدیریت ارتباط با مشتری یک دید و شمای کلی از مشتریان هر سازمان را برای اعضای آن سازمان به تصویر می کشد. بر اساس مفاهیم مدیریت ارتباط با مشتری، هر شخصی در سازمان می تواند روی مشتری و اطلاعات مربوط به او متمرکز بوده و از این رو اطلاعات مشتریان یک سازمان یا یک بنگاه اقتصادی به طور کامل و یکسان در اختیار تمامی بخشهای مرتبط با مشتری قرار داده میشود. در این راستا، بخش بازاریابی در هر شرکت با تلاشی سازمان یافته می تواند در جهت جمع آوری و سازماندهی کردن اطلاعات مشتریان در درون مجموعه فعالیت کند. واحد فروش از این اطلاعات برای تماس با مشتری و ارائه خدمات و کالا به او استفاده می کند. بخش خدمات رسانی و پاسخگوئی به مشتری نیز با استفاده از همین اطلاعات نیازمندیهای کاری کاربران و مشتریان را برطرف می سازد. بخشهای پشتیبانی و طراحی تولید نیز از همین اطلاعات در راستای دستیابی به نیازمندیها و تقاضاهای مشتریان استفاده نموده و فعالیتهای خود را بر مبنای این اطلاعات تنظیم می کنند و در نهایت مدیریت ارشد سازمان با استفاده از تکنیکهای آنالیز اطلاعات نظیر Business Intelligence و تکنیکهای مختلف آنالیز بازار و فروش نسبت به تعیین استراتژی دقیق سازمان خود اقدام می نماید.درواقع این سیستم تماس با مشتری بگونه ای عمل می کند که نیازمندیهای افراد و موسسات تجاری را پوشش میدهد و به آنها کمک می کند تا ارتباط موثرتری با مشتریانشان برقرار نمایند. این سیستم می تواند با ارائه یک راه حل ساده و موثر قابلیت تصمیم گیری های مناسب تجاری، بالابردن سهم فروش بیشتر بازار و در نهایت رضایت بالای مشتری را مهیا نماید.

میزان نیاز سازمان به CRM

وقتی تماسی با سازمان شما گرفته میشود قبل از پاسخگویی میدانید چه کسی پشت خط است؟ نحوه آشنایی او با سازمان شما به چه نحوی بوده ؟ قبلا چه قیمتی به او داده شده؟ بازاریاب او چه کسی است؟

پس از برداشتن گوشی میدانید قبلا در چه تاریخ هایی با او صحبت نموده اید؟ نتیجه مکالمات چه بوده است؟ کدام پرسنل با او صحبت کرده است؟ اگر پیش فاکتوری برای او صادر شده اسکن آن را دارید؟

آیا می دانید در پایان هر روز چند درصد از تماس های سازمان منجر به سفارش شده؟ و یا چند تا اعلام قیمت بوده؟ اگر تماسی موکول به آینده شده آیا ابزاری دارید که در موعد مقرر موارد را به شما یادآوری نماید؟

می دانید کدام یک از مشتریان شما چندین ماه است هیچ ارتباطی اعم از تلفن، فکس، پیامک و یا ایمیل با شما نداشته اند؟ علت قطع ارتباط آنان چه بوده است؟

آیا بروشور محصولات کارخانجات، کارت ویزیت همکاران، فایلهای ویدیویی و تصویری شرکت های تبلیغاتی، فایل صوتی یک تماس بخصوص در پرونده آنان موجود است؟

آیا میتوانید کلیه مکالمات تلفنی سازمان خود را ضبط کرده و آنها را دسته بندی کنید؟

آیا میتوانید وظایف پرسنل خود را در پایان هر روز برای آنها تعیین نموده و در روز مورد نظر برای آنها قرار دهید تا در بین جلسات کاری با شما تماس نگیرند؟

آیا میدانید برای یک مشتری در چه تاریخ هایی چه متنی را پیامک کرده اید؟آیا تمایل دارید پیامک را مستقیما با نام مشتریان ارسال کنید؟

آیا آرشیوی از متن های ارسالی و دریافتی که از طریق ایمیل، فکس و یا پیامک به مشتریان ارسال شده اند دارید؟

آیا دوست دارید در پایان هر روز کاری، ایمیلی برای شما به صورت اتوماتیک ارسال گردد که تعداد تماس های دریافتی، ارسالی، زمان تماسها و تعداد سفارشات آن روز، برای شما گزارش گردد؟

آیا دسترسی به اطلاعات مربوط به مشتریان به سرعت و به آسانی امکان پذیر است؟

با رفتن یک فروشنده یا کارشناس فروش از سازمان شما، ارتباط با مشتریان وی را چگونه حفظ میکنید؟

عملکرد کارشناسان فروش یا فروشندگان را چگونه ارزیابی می کنید؟

آیا از ارتباطات روزانه بین مشتریان و سازمانتان و نتایج آن به درستی واقفید؟

آیا تاکنون قرار ملاقات با یک مشتری مهم را از دست داده اید؟

آیا سرویس دهی مناسب به مشتریان دغدغه همیشگی شماست؟

آیا عوامل عدم رضایت مشتری و یا علت موفقیت فروش در سازمان خود را میدانید؟

آیا داشتن آماری دقیق از موضوعی خاص در یک زمان مشخص و تصمیم گیری بر اساس آن از جمله اهداف مدیریتی مجموعه شماست؟

تا چه اندازه توانسته اید اطمینان و اعتماد مشتری را نسبت به مجموعه خود جلب کنید؟

اثربخشی تبلیغات خود را چگونه ارزیابی میکنید؟

آیا از وضعیت رقبا آشنایی کامل دارید؟

و صدها سوال دیگر…

اگر پاسخ شما به سوالات بالا مثبت هست فرصت را از دست ندهید . با آوردن CRMبه کسب و کارتان شانس موفقیت و رشد سازمانتان را افزایش دهید.


با CRM میتوانید به اهداف زیر دست یابید :